PLAZA BEACH RESORT

O NÁS

PLAZA BEACH RESORT sa nachádza v Prešove v mestskej časti Solivar, ktorý je všeobecne známy historickou ťažbou soli a čipkárskym umením už od čias Rakúsko – Uhorskej monarchie. Myšlienka vybudovania areálu určeného pre zábavu a relax vznikla v roku 2003, kedy sa po rekonštrukcii pôvodných priestorov starého ihriska otvoril miestny športový klub. V roku 2008 však majiteľ celého komplexu prišiel s nápadom vytvoriť areál, ktorý bude vo väčšej miere prístupný širokej verejnosti a obohatí voľnočasové aktivity Prešovčanov aj ostatných obyvateľov celého regiónu. Tak sa v lete 2008 otvorili brány exotického kúpaliska PLAZA BEACH RESORT. Kúpalisko sa odlišovalo od ostatných predovšetkým svojou stredomorskou architektúrou a živými palmami. Cieľom bolo vyvolať v návštevníkoch príjemné emócie zo známych dovolenkových destinácií a pritom zostať doma.
V ďalších rokoch areál postupne dostával dnešnú podobu, pribudol ďalší plavecký bazén, talianska pizzeria a vyhliadkový maják s vyhliadkou na celé okolie Prešova a Vysoké Tatry. V roku 2012 sa v rezorte opäť budovalo, tentokrát to bola reštaurácia – PLAZA BEACH RESTAURANT, ktorá tiež prešla radikálnou zmenou - ako z pohľadu architektúry, tak aj z pohľadu úrovne gastronómie. V reštauračnej hale tvorí dominantu obrovský krb, ktorý je obložený patchworkovým obkladom s motívom koloniálneho štýlu. Súčasťou reštaurácie je presklená vonkajšia terasa s výhľadom na celý areál a je prestrešená posuvnými pergolami. Snaženie celého tímu vyvrcholilo roku 2014, kedy reštaurácia získala ocenenie za Najlepšiu reštauráciu v Prešovskom kraji na výstave cestovného ruchu v Bratislave.

V roku 2014 sa začala výstavba nového luxusného 4* hotela VILLA PLAZA butikového typu, ktorý sme otvorili s príchodom nového roku 2016 . Hotel je súčasťou PLAZA BEACH RESORT-u , v lete sa meniaceho na exotické miesto pripomínajúce prímorské letovisko. Jedinečné prostredie so živými palmami a stredomorskou architektúrou, ktoré Vás presvedčí, že ste na dovolenke pri mori, nájdete len v Prešove - Solivare. Pre aktívnych hostí je tu tenisový kurt, plavecký a detský bazén so šmýkačkami.

---